11 Ekim 2013 Cuma

Dizimania

Sayısı ne kadar bilmiyorum ama bir ton yabancı dizinin takipçisiyim. Bazılarını sabırsızlıkla bekliyorum, bazılarını alışkanlıktan izlemiş olmak için izliyorum. Hepsi olmasa da aklıma gelenler hakkında kısaca düşündüklerim;

“How I Meet Your Mother”… Lütfen bit artık. Eskiden kahkahalarla gülerken şimdi gülümseyemiyorum bile.
“The Big Bang Teory”… Tek kelime ile hastasıyım. Çizgilerini hiç bozmadan yardırmaya devam ediyorlar. Artı dizide bahsedilen nerdish şeyler zaten direk bana hitap ediyor.
“Modern Family”… Keyifle takip ediyorum. Hala gideri var.
“Dexter”… Millet çoktan bitirdi ben geriden geliyorum. 4. sezona geçtim ama bu hızla yakında biter. Şimdilik gayet iyi gidiyor. Arıza karakteri severim.
“Mad Men”… Acayip bir cazibesi var bu dizinin. Bu sene son sezonu başlayacak.
“Downton Abbey”… Dönem filmlerini ve dizilerini severim hele ki İngiltere ise bayıla bayıla. Ah o aksan yeter zaten.
“Game of Thrones”… Benim gibi fantastik hastası bir hatunun kaçıramayacağı bir dizi ama aynı zamanda kitabını da okuduğum için kıyaslama yapmam gerekirse tabi ki de kitap çok çok daha iyi.
“Homeland”… Başlarda emin olamıyordum. Sonradan oldukça sardı.
“The Legend of Korra”… Avatar aşkına izliyorum. 2. Sezon pek iyi bir başlangıç yapamadı bana göre. “Vikings”… İlk sezon beklentilerimin üzerindeydi. 2.’yi merakla bekliyorum. Ah zaten casting yeterli izlemem için
“Hart of Dixie”… Guilty pleasure’ım :)
“The Walking Dead”… Severek takip ettim ama sanki biraz teklemeye başladı. Bu sezon nasıl olacak hiçbir fikrim yok.
“The Good Wife”… Öylesine başladığım ama sonra hastası olduğum bir dizi. Avukatlık dizisi demek hafif kaçar.
“True Blood”… Lütfen sende bit artık.


Bunların haricinde Digiturk’te denk geldikçe izlediğim “CSI”, “The Castle” gibi çıtırlık polisiyelerim var. Ve başlayıp ta bir yerlerde tıkandıklarım var. “The Vampire Diaries”, “Supernatural”, “Glee” gibi. Bir gün onları da bitirmeyi planlıyorum ama 24 saat yetmiyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder